PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652832}
5,6 12 291
ocen
5,6 10 1 12291
Pakt
powrót do forum filmu Pakt

Jestem tuż po seansie. Film super ! Co chwilę miałam gęsią skórkę. Chciałabym wiedzieć, kim jest mężczyzna na końcu filmu w tym otworze co widać jego oko? Bo przecież Charles Below został zastrzelony przez Annie. Pierwsze co sobie skojarzyłam to tego glinę, ale on też przecież został zamordowany przez ojca Annie.

Paullenn

Facet na samym końcu to był ojciec Annie i Nicole. To jednocześnie Judasz - morderca z San Pedro. Była jedna scena w której Annie ogląda zdjęcie na którym jest sporo ludzi m.in. jej matka (najprawdopodobniej Annie i Nicole również - jako dwie dziewczynki siedzące na trawie) i ostatni facet z prawej strony zdjęcia - to w/w ojciec.

schopeneck

Cholercia! Mój błąd;) Nie do końca przeczytałem o kogo Ci chodziło. Powyżej miałem na myśli tego faceta którego Annie na końcu zabiła, natomiast ten "ktoś" kogo widać jedynie oko to wydaje mi się, że to tylko taki zabieg reżyserski. Żeby wzbudzić u widza jeszcze trochę niepokoju.
Chyba, że Annie nie zabiła jednak ojca... ];->

ocenił(a) film na 8
schopeneck

Na pewno nie ten ojciec, bo ojciec miał całą twarz z piegów i inny kształt oczu. Haha od zawsze nie wiem dlaczego zapamiętuje takie detale. Na pewno nie robię tego specjalnie ^^ Dlatego właśnie się pytam kim jest ten facet, bo czuje pewien niedosyt. Film jest super, ale jest trochę niedomówień ;D

Paullenn

A mnie się jednak wydaje, że to był on :D Przyjmując, że pomiędzy zrobienie wspomnianego wyżej zdjęcia (na którym były siostry matka i ojciec) a śmiercią tego faceta na końcu minęło ok 20 lat - mógł być to właśnie ojciec. Jego twarz mogła się trochę zmienić, piegi mogły być mniej widoczne itd. Tym bardziej, że wprowadzane na sam koniec filmu zupełnie nowego bohatera (który de facto zagrał 3 minuty w filmie) tylko po to żeby Annie mogła go zabić - w moim mniemaniu byłoby totalną głupotą. Po powrocie z pracy zobaczę te ujęcia jeszcze raz, żeby się upewnić. A do tego czasu będę obstawał przy swoim poglądzie :D

ocenił(a) film na 8
schopeneck

stary haha rozwalasz system :D ja mówię o tej końcowej scenie już po zabiciu, o tym co oko niebieskie było w tej "szparze" tuż zaraz przed napisami końcowymi :D i że na pewno to nie był ten jej ojciec dwukolorowy (chodzi mi o oczy ^^) bo on miał fest dużo piegów i na oczach też (powieki i oczodołki) ^^ haha mówiłam, że mam głupi zwyczaj pamiętania takich detali :D i zastanawiam się kim jest ten mężczyzna tuż przed napisami końcowymi. Ojciec na pewno nie, bo sorry ale kto przeżywa postrzał w środek czoła ^^?

ocenił(a) film na 8
Paullenn

jaki ojciec ? Ten facet co siedział "poniżej" a także po prawej stronie grupowego zdjęcia ( z tą poźniej zamorodaną dziewczyną) i zabił kuzynkę i siostrę Annie, był bratem ich matki : O...

ocenił(a) film na 8
Saleya

czytaj uważnie posty wyżej! ten co mordował był ojcem Annie co wskazuje to, że obydwoje mieli jedno oko niebieskie a drugie oko zielone....

ocenił(a) film na 8
Paullenn

jaka znowu kuzynka? Po lewej stronie była matka Annie i jej siostra (biologiczna matka Annie to ta z krzyżem) a on był chyba ich bratem i z tego wynika że jej brat i siostra popełnili kazirodzctwo i m.in. można rozumieć tytuł filmu jako pakt z diabłem, odbierać jako grzech

Paullenn

A gdzie było powiedziane że to był ich ojciec? Było powiedziane że jest bratem ich matki. Chyba że wnioskujecie tylko po tym że odszedł uciekając od problemów (w domyśle nigdy go nie poznały lub odszedł kiedy były małe)
Wg mnie od początku mógł być duchem skoro powodował gaśnięcie świateł, rzucał główną bohaterką nie dotykając jej i pojawiał się w kamerze laptopa choć starsza siostra nie widzaiła że za nią stoi, więc mógł "przeżyć" strzał w głowę.

@Paullenn - kuzynka Liz, która zanim zginęła opiekowała się małą Eve

ocenił(a) film na 8
deezer

Ja odbieram to tak - ten mężczyzna, który pojawiał się w kamerce i chciał ją zabić był człowiekiem, ojcem Annie. Wnioskuje tak, ponieważ obydwoje mieli dwukolorowe oczy. Kobieta, która na zdjęciu miała krzyż to była biologiczna matka Annie, a tamta druga była jej kuzynką - siostrą Charlesa. Charles możliwe, że był zakochany w biologicznej matce Annie, a ona odrzuciła jego miłość. On stał się psychopatą i zgwałcił ją, a później zamordował. Wtedy można domyślać się skąd tytuł filmu Pakt - można rozumieć to w ten sposób, że kazirodztwo to grzech ciężki i pomiędzy nimi powstał grzech, pakt z diabłem. Siostra Charlsa wychowywała Annie i Nicole, ale wiedziała, że jej brat będzie chciał je zabić. Ona ich chroniła zamykając ich w garderobie przed nim. Duchem w 100% jest biologiczna matka Annie, ponieważ ona chciała, żeby ona dowiedziała się prawdy i żeby pomściła ją i Nicole i Liz. Myślę, że to nie on był na końcu filmu w otworze, bo on miał całkiem inne oczy i brak było podobieństwa.

@deezer - nie mam zielonego pojęcia dlaczego wtrąciłeś to, że Liz - kuzynka Annie, opiekowała się Eve, córką Nikole?

Paullenn

również przeczytałem pozostałe wątki i też skłaniam się ku takiemu wytłumaczeniu, szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi że oko było inne niż u mordercy

co do kuzynki była to odpowiedź na Twoje pytanie, dotyczące wypowiedzi Saleya - "zabił kuzynkę i siostrę Annie" - "jaka znowu kuzynka? "
No więc odpowiedziałem, że kobieta opiekująca się siostrzenicą głównej bohaterki była jej kuzynką :)

ocenił(a) film na 8
deezer

dziękuje za poparcie :-)

ocenił(a) film na 9
Paullenn

a skąd pewność, że biologiczna matka była siostrą rodzoną tej, która wychowała Annie?

ocenił(a) film na 8
seszka

ja mówiłam, że jest jej kuzynką :D

ocenił(a) film na 1
Paullenn

W filmie nigdzie nie jest powiedziane, że Judas był ojcem kogokolwiek. Był bratem matki Annie, stąd dwukolorowe oczy; historia o kazirodczym związku to ogromna nadinterpretacja; tytułowy pakt nawiązuje do paktu matki Annie i Judasa- kobieta ukrywała go w swojej piwnicy, i to jest ta rzecz, której nie chciała ujawnić i o której wiedziała, że jest zła.
Poza tym film jest bez sensu, nudny, zachowanie duchów wprowadza w błąd; niby chcą pomocy a atakują bohaterkę, chodzi im tylko o "pokonanie" Judasa, a jednak nie pozwalają medium powiedzieć, że pod podłogą ukrywa się psychopatyczny wuj. Zachowanie ducha sugeruje, że chciał wciągnąć Annie w pułapkę, co się przecież udało; mało co nie zginęła, gdyby nie pancerny superwieszak, którym obroniła się przed nożem.
Nadprzyrodzone moce śmiertelnego przecież Judasa też mi nie leżą; bezszelestne skradanie się, pojawianie się znikąd, szlachtowanie ludzi bez pozostawiania kropli krwi...
Jak chcecie dobry horror z tajemnicą, to obejrzyjcie Klucz do koszmaru, a nie się zastanawiacie, czyje oko było na końcu filmu, który się kompletnie nie trzymał kupy.

apple_tini

Co było pancernego w wieszaku? Złam byle plastikowy kijek i spróbuj sobie go wbić z całej siły w brzuch, ciekaw jestem czy nic Ci się nie stanie...

Bezszelestne skradanie? A te nocne stuki-puki, które budził w nocy bohaterkę?

Jak to szlachtowanie bez pozostawiania krwi? Przecież detektyw leżał cały zalany tuż po dźgnięciu, później po prostu Judas miał wolną chwilkę i posprzątał podłogę...

ocenił(a) film na 8
Paullenn

Napisałaś nowy film .Gratuluję. Pakt polegał natym,że matka wiedziała co robi wujaszek Judasz i tyle. Pani duch ,ostatnia ofiara podkręcała tylko atmosferkę ,zeby wujaszka załatwić. Cała filozofia.

Paullenn

BUAHAHA Ktoś ma grubo.

deezer

gasniecie świateł powodowała ta zabita kobieta, chciała naprowadzić na trop Judasza, który ją zabił.

ocenił(a) film na 6
Paullenn

Jak to czytam to się zastanawiam czy oglądałam ten sam film. Jaki ojciec, jaka kuzynka ....

użytkownik usunięty
schopeneck

Ale przecież Judasz to był brat jej matki... Chyba, że spieprzyli tłumaczenie ale oglądałam wczoraj i gdy Anka oglądałam akty urodzenia to się zdziwiła, że matka ma brata, a koleś w urzędzie jej powiedział, że jedyny ślad życia to jakieś spisy ludności i tyle.

ocenił(a) film na 5
Paullenn

nie czytałem wcześniejszych komentarzy, więc przepraszam, jeśli się powtórzę, ale na początku filmu (o ile pamiętam) było widać w otworze raz zielone, a potem niebieskie oko. po zabiciu Judasza było zbliżenie na jego twarz i było widać, że ma mocno zielone oczy, natomiast na koniec filmu w otworze było niebieski oko. możliwe, że coś pomieszałem z kolorami, ale o ile pamiętam to tak było i to chyba wskazuje tylko na to, że judasz miął wspólnika:)

ocenił(a) film na 8
dzeesi

Judasz ma dwukolorowe oczy - jedno niebieskie drugie zielone i był cały piegowaty czy jakiś tam. Dlatego skoro on nie żyje, to zastanawia mnie czyje jest to oko na końcu filmu :D Może miał wspólnika, ale nic o tym nie było w filmie, więc nie czaję.

Paullenn

Strzelę luźno do osób które zwróciły uwagę na oczy i ich podobieństwo.
Może było to oko ducha który mimo wszystko nie opuścił domu?

ocenił(a) film na 8
deezer

może być i tak ale ja się upieram przy jego piegowatej twarzy więc to nie był on :D
ale całkiem możliwe, tak samo jak i to że miał wspólnika :D

końcówka daje dużo do myślenia ;D

Paullenn

w sensie nie oko ducha Judasza, tylko ducha matki Annie :)

ocenił(a) film na 8
deezer

to oko wyglądało no męskie ^^

Paullenn

Słuchajcie, nie kłóćcie się, bo końcówka jest specjalnie tak zrobiona, żebyście się zastanawiali nad tym. Horrory nie kończą się nigdy szczęśliwie, to jest taka jakby furtka pozostawiona przez reżysera, żeby nakręcić drugą część, lub uruchomić naszą wyobraźnię.

ocenił(a) film na 8
kulitom

nikt tu się nie kłóci, tylko rozpatrujemy kim był ten człowiek na końcu. do kłótni to nam daleko.

ocenił(a) film na 8
Paullenn

Nie wydaje mi się, żeby to bylo oko Judasza, bo on zginął. Mogłby to byc ten detektyw/policjant, ale to też raczej wątpliwe, zeby przezył. W kazdym razie to oko bylo inne od tego, ktore widzielismy na początku filmu (nie mowie o kolorze, ale o ksztalcie i obramowce). Dodatkowo wydaje mi się, że bylo wystraszone i zdezorientowane. No i raczej na pewno męskie.

ocenił(a) film na 8
SweetEmmeline

Zgadzam się w 100%!

ocenił(a) film na 5
SweetEmmeline

Ogółem jedynymi dwoma logicznymi wytłumaczeniami są:
a) Pod pokojem mieszkało dwoje ludzi
b) To był duch
Z czego to drugie wydaje się prawdopodobniejsze.
Co do człowieka którego zabiła Annie, to był to brat jej matki. Nie ojciec tylko brat matki.
Tytułowy pakt prawdopodobnie miał oznaczać to, że matka znała prawdę o bracie i w zamian za bezpieczeństwo rodziny, dawała mu schronienie.

ocenił(a) film na 9
Dealric

skoro Judasz byl bratem matki Anne - ale zakladamy ze nie byl ojcem Anne, to moze to oko nalezalo do jej ojca? i po prostu w schowku mieszkaly 2 osoby- 1.Judasz (brat) i 2. ojciec dziewczynek?

kulitom

Końcówka jest zrobiona pod drugą część.Wszystkie odpowiedzi na pytania w tym temacie znajdziecie w częśći drugiej.

Paullenn

W drugiej części może się dowiesz ;D

ocenił(a) film na 6
Paullenn

Widzę, że tu tworzycie całe drzewo genealogiczne ;D Ale oparte tylko na domysłach. Gdzie jest powiedziane, że kobieta z krzyżem to biologiczna matka Annie i Nicole? I że Judasz był ich ojcem? Że zamordowana kobieta była kuzynką Judasza i jego siostry? Że miał miejsce jakiś kazirodczy związek? Wiadomo tylko, że Judasz był bratem matki Annie i Nicole. I niewiele poza tym ;P Zamordowana kobieta znała się z nim i jego siostrą, ale nie było mowy o tym, że byli spokrewnieni. Co do związków między bohaterami każdy może mieć swoje zdanie, każdy inne, ale nigdy nie będzie ono niczym uzasadnione w pełni, to tylko domysły. W filmie nie było żadnego jasnego wytłumaczenia. Moja opinia będzie do bólu prosta i mało złożona, bo do póki nie weszłam na ten temat nie szukałam w relacjach między bohaterami drugiego dna. Judasz był bratem matki Annie i Nicole, być może rzeczywiście był też ich ojcem i to miała na myśli Stevie twierdząc, że ich matka zrobiła coś złego o czym nikt nie chciałby wiedzieć. Albo po prostu chodziło o to, że ukrywała w swoim domu mordercę, który zabił jej przyjaciółkę zresztą. Być może ich matka również miała dwukolorowe oczy i córki odziedziczyły to po niej. A zamordowana kobieta była tylko znajomą Judasza i jego siostry. Chciała, żeby prawda wyszła na jaw i żeby Judasz został ukarany, co jest chyba oczywiste.
Co do oka na końcu filmu... wydaje mi się, że to był tylko sen Annie ;P Przecież najpierw było pokazane jak śpi, a w momencie kiedy pojawia się oko słychać jej oddech. Czyje było ciężko powiedzieć, ja myślę, że jednak Judasza ;P Takie wytłumaczenie zresztą byłoby najprostsze.

ocenił(a) film na 6
Paullenn

brat matki...jaki ojciec... :/

ocenił(a) film na 8
Naadiia23

Naadiia23 - może by tak bez złości.

Tak naprawdę możemy tylko się domyślać i snuć domysły. Myślę, że ten film jest tak skonstruowany, że po prostu po obejrzeniu filmu widz ma się zastanawiać nad tym "kto to, kto z kim, kto gdzie, kto dlaczego" i wiele innych pytań :) Po prostu taka moda na sukces nam tu się robi :)

ocenił(a) film na 3
Paullenn

A ja myślę, że ten film nie miał na celu aby widz zastanawiał się kto to, z kim, kto gdzie, kto dlaczego, bo tam raczej wszystko jest powiedziane wprost a po prostu nieuważni widzowie wszystko pomerdali.

Gdzie tam była sugestia że to jest jakiś ojciec? Gdzie tam była sugestia że zabita kobieta była z nimi spokrewniona? To już ludzie sobie sami wymyślili nazywając to własną interpretacją, a to jest po prostu nieuważne oglądanie filmu.

ocenił(a) film na 7
Paullenn

ja stawiam, że jeszcze miał jednego brata który był faktycznym zabójcom.Czyli było ich dwóch tylko widać, że reżyser taką jakby kiedyś chciał kontynuacje zrobić.

ocenił(a) film na 8
sylwester_3

całkiem możliwe :)

ocenił(a) film na 6
Paullenn

a może Juda-Judasz to matka Annie - Judy?

koko_szanel

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Pact_%282012_film%29 zastanawiającym się proponuję lekturę ;-)

ocenił(a) film na 8
Alda

czyli ciało Judasza leżało tam cały czas? ona nikomu tego nie zgłosiła, policji przecież zginął ktoś z policji jakiś psycholog? Przecież dostała za dom kasę, odziedziczyła/sprzedała, trwał remont i nikt nie zauważył, absolutnie niemożliwe

Alda

Alda - masz rację. Z opisu wynika, i to samo wywnioskowałam, że:
1) Oko ukazane na końcu filmu to oko Judasza - zabitego już, prawdopodobnie duch. O to, że nie miało piegów czy inną obramkę - nie warto się kłócić, twórcy wzięli byle kogo, zeby tam oko swoje wystawił i tyle. Większe wpadki i niedociągnięcia zdarzały się w filmach;
2) Judasz, będący bratem matki, pani Judith Barlow, jest też ojcem Annie (i Nicole pewnie też). Wnioskujemy to po tym, jak twórcy film sugestynie pokazują nam, że Annie spogląda na oczy zabitego Judasza i dostrzega podobieństwo do swoich oczu, jak również piegi - i ona jest nimi usiana. Z tego powodu zresztą, aby jakoś odciąć się od tego, na końcu farbuje włosy na wyraźny blond, żeby nie być już zblakniętym rudzielcem.
Pakt - bo pakt między bratem - Charlsem Barlow, a siostrą - Judith Barlow --> zarówno odnośnie ich kazirodczego związku, czego owocem są dziewczyny, jak i odnośnie tego, że siostra ukrywała w piwnicy brata - seryjnego mordercę, o czym doskonale wiedziała.
Nie zawsze wszystko jest powiedziane wprost w filmie, domyślamy się na podstawie sugestii twórców - na czym zatrzymają dłużej kamerę, pokażą jak się wtedy zachowali bohaterowie, na co zwrócili uwagę, jakie jest ich następne zachowanie itp. Wszak uważa się, że najlepsze filmy to te, w których nic nie jest powiedziane wprost, które dają do myślenia, pobudzają widza do analizy - krótko mówiąc do ruszenia mózgownicą. Trzeba przy tym dodać, że ten film to nie jest jakaś głębia psycholiczna, wybitne dzieło stanowiące dla mózgu widza ucztę, ale jako horror, czy też, powiedzmy, thriler, nie jest złe, daje trochę do myślenia, zmuszając widza, żeby kombinował, o co kaman :-) Zdjęcia fajne, muza pasuje do klimatu, motorek :-) i fajne buty i kurtka Annie :-)
Pzdr wszystkich :-)

ocenił(a) film na 7
KKS_Lech

Dokładnie tak samo odczytałem to co działo się i było pokazane/zasugerowane w filmie. Natomiast domysły n/t tego, że kobieta z krzyżem ze zdjęcia (ostatnia ofiara Judasza) jest jakoś spokrewniona z Judith Barlow, że jest powiedzmy jej kuzynką, a także to, że ta sama kobieta z krzyżem jest matką Annie, tak jak to tutaj sugerują niektórzy forumowicze... Niewykluczone, ale mocno naciągane, bo w filmie nic takiego nie jest powiedziane czy choćby zasugerowane. Uważam, że to są już mocne nadinterpretacje. Natomiast ci, którzy nie widzą (oczywistej w moim odczuciu) sugestii, że Judasz jest ojcem Annie... no cóż, chyba muszą nieco wyostrzyć swoje "zmysły filmowe":)

użytkownik usunięty
KKS_Lech

Wbiliście sobie ten kazirodczy związek do głowy... Przecież rodzeństwo może być do siebie podobne jak dwie krople wody i niekoniecznie muszą być z jednego dnia i godziny, a że siostrzenice były podobne... No wow, w końcu to rodzina i to najbliższa.

ocenił(a) film na 6
Paullenn

Ładne tu bajki tworzycie, szkoda tylko, że nie mają żadnego potwierdzenia w filmie. apple_tini ma rację (przynajmniej w pierwszej części swojej wypowiedzi). Nie wiem, o co chodziło z tym okiem, ale te wasze dziwne teorie na temat tego, kto był kim są mocno naciągane i nie widzę powodu by przyjmować, że wasza wersja z kazirodczym związkiem jest bardziej prawdopodobna niż ta przedstawiona w filmie.

nakarock

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 5
Paullenn

Heterochromia jest chorobą genetyczną, dziedziczoną niekoniecznie po rodzicach, więc przedstawianie Judasa jako ojca jest mocno naciągane. Judas był bratem matki Annie i Nicole i jak dobrze wiemy lubował sie w krwawych mordach, co więc go powstrzymało od zabicia siostry i jej dzieci? To był właśnie pakt między nim a siostrą, nie może zabić bliskich jej osób w zamian za schronienie i utrzymanie tajemnicy... pakt został złamany, dlatego judas płakał zarówno przy morderstwie "pani od wisiorka" jak i przed próba morderstwa Annie:) Jeżeli chodzi o sam film to..... milej czytało się wasze kometarze niż oglądało owy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones